Pro snadnější orientaci v naší poradně jsme pro Vás připravili seznam témat, kterých se dotazy týkají. Můžete využít kombinaci více témat.

Hlavní témata

 

Počet dotazů vyhovující vašemu výběru: 5

Nově přidané dotazy

Akreditované osvědčení dodavatele

Je vhodné, abych jako dodavatel poskytl zákazníkovi akreditované osvědčení?

manažer IO odpovídá:

Doporučujeme. Budete mít jistotu, že předáváte zákazníkovi zakázku s parametry, které odpovídají požadavkům normy nebo specifikovaným požadavkům zákazníka. Vyhnete se tak možným reklamacím.

ESD inspekce podlahy

Proč je výhodná ESD inspekce zhotovené podlahy?

manažer IO odpovídá:

Výhodnost je nezpochybnitelná. Stává se, že zvolený materiál zcela splňuje požadavky normy pro ESD klasifikaci, přesto parametry zhotovené podlahy neodpovídají zadaným požadavkům. Chyby mohou být způsobené během realizace podlahy, např. nevhodným technologickým postupem.
Na základě provedené inspekce podlahy je vystavena inspekční zpráva, která může sloužit pro reklamační a dohadovací řízení s dodavatelem.
 

ESD inspekce předmětů

Proč je důležitá ESD inspekce předmětů (rukavice, oděv, ..).

manažer IO odpovídá:

Inspekce ESD vlastností jednotlivých předmětů je výhodná pro výrobce těchto předmětů a pomůcek nebo dovozce. Inspekční zpráva včetně certifikátu zcela jasně deklaruje způsobilost těchto předmětů nebo pomůcek.
Inspekce je jedním ze způsobů, jak naplnit požadavek ČSN EN 61340-5-1 ed.3 v bodě Kvalifikace výrobků.

Inspekčníční orgán

Kdo je inspekční orgán?

manažer IO odpovídá:

Jde o akreditovaný orgán, který je akreditovaný Českým institutem pro akreditaci,o.p.s., a je mezinárodně uznávaný. Inspekční orgán, je pravidelně dozorován a kontrolován akreditačním orgánem. Zprávy inspekčního orgánu mohou být podkladem pro dohadovací i soudní jednání. Akreditovaný inspekční organ je nejvyšší možná autorita v daném oboru.

Akreditované osvědčení - požadavek zákazníka

Je vhodné, abych jako zákazník požadoval od svého dodavatele akreditované osvědčení?

manažer IO odpovídá:

Doporučujeme. Budete mít jistotu, že přebíráte od dodavatele zakázku s parametry, které odpovídají požadavkům normy nebo přímo vámi specifikovaným požadavkům.
Máte jistotu, že je dodržena ESD klasifikace vám dodaných předmětů.
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace